WOŚP 30

Czy weźmiemy udział w 30 Finale WOŚP?

OCZYWIŚCIE!

Po raz trzydziesty wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Trzeci raz chłopaki zbierają datki – z „niewielką” naszą pomocą. Ze względów oczywistych w sztabie zarejestrowany jest Janek, ale obaj z bratem pilnują tej corocznej zbiórki, chociaż w poprzednich latach bywało z nią różnie… W sensie nerwów i komplikacji.

Może pamiętacie dramatyczne zwroty akcji dwa lata temu? Albo obawy sprzed roku, czy ktoś w ogóle zechce wesprzeć zbiórkę moich synów?

TU
(klikamy!)

Możecie sobie przypomnieć tamte chwile. A potem może zechcecie dołączyć do naszej tegorocznej zbiórki?

Kuba i Janek wspierają akcje charytatywne na miarę swoich możliwości. Dla autysty wyjście do ludzi nie zawsze jest proste i czasami trzeba pokonać swoje blokady. Zawsze wrzucali pieniążki do puszek WOŚP, ale też kilkakrotnie brali udział w biegach charytatywnych, w zbiórkach książek, Kuba przez wiele lat był wolontariuszem Caritasu i z kolegami ze szkoły prowadzili zbiórki żywności w sklepach, a w tym roku z dużym zaangażowaniem obaj pomagali w Kuchni Serce Miasta (oraz zawijali w sreberka kanapki dla osób w kryzysie bezdomności). Staramy się uwrażliwiać ich na innych ludzi i uczyć, że ich niepełnosprawność nie jest pretekstem do bycia egoistą. Że fajnie jest móc coś zrobić dla innych.


W tym roku zbieramy tylko do eSkarbonki. Za późno zdecydowaliśmy się na udział w Finale i w Wilanowie nie było już wolnych miejsc w sztabach. Trochę nam przykro, bo jednak wędrówka z puszką po mieście jest jedyna w swoim rodzaju, ale przecież liczy się CEL.

Nie będziemy bić rekordów. Po prostu chcemy dołożyć swoją cegiełkę w poprawę opieki medycznej w Polsce. Jeśli zechcecie nam w tym pomóc – będziemy bardzo szczęśliwi.

MAMY SERDUSZKA!!!

Zbiórka on-line ma ten minus, że jest bezserduszkowa.
Zatem jeśli chcielibyście dostać serduszko WOŚP – odezwijcie się do nas.
Albo (jeszcze lepiej!) wpadnijcie na kawę i kawałek domowego ciasta. Serduszka czekają!

Janek mówi, że jest MOC. To dajmy czadu, proszę państwa!

© 2021, Rutyna Chaosu. All rights reserved.