Reunion,

czyli szczyt hipokryzji.

Jako stara (a weźcie sobie tłumaczcie dowolnie 😉 ) potteromaniaczka ucieszyłam się na informację o noworocznym spotkaniu po latach potterowej ekipy. Ale szybko tę radość przytłumiło mi oświadczenie, że JK Rowling nie została zaproszona do udziału w tym wydarzeniu, ze względu na swoje transfobiczne wypowiedzi.

Nie będę tu analizować tej – moim zdaniem sztucznie napompowanej – afery, bo generalnie nie jestem fanką (że ujmę to najdelikatniej, jak potrafię) bijącej wszelkie rekordy poprawności politycznej nowomowy, a temat wymaga dużo więcej, niż deklaracji zgody czy jej braku na wypowiedź Rowling. Interesuje mnie za to inny aspekt tej sytuacji.

Czyli Rowling jest bojkotowana za wypowiedź, którą sensownie wyjaśniła. Nie zaprasza się jej na 20lecie i w ogóle udaje, że nie istnieje, w imię sprzeciwu wobec jej wypowiedzi, będącej (wg. ludzi związanych z filmami HP) brakiem szacunku dla osób transpłciowych.

Ale jednocześnie nikomu z nich nie przeszkadza robienie kariery i zbijanie majątku na jej twórczości???

Każdy z tych potępiających JK Rowling, poprawnych politycznie młodych aktorów zarobił fortunę na rolach wymyślonych przez nią postaci! Ustawili się na całe życie! Porobili kariery! Otworzyli drzwi, których nie wyważyliby nawet gdyby nie seria filmów o Harrym Potterze! Cała masa ludzi związanych z potterowym przemysłem zawdzięcza pomysłowi tej kobiety więcej, niż mogliby sobie wyobrazić. I pokazują jej fucka za opinię, że osoby miesiączkujące powinno nazywać się kobietami???

Żeby jeszcze na fali tego oburzenia wszyscy zrezygnowali z udziału w potterowych eventach z okazji 20 rocznicy ekranizacji Kamienia Filozoficznego. Ale nie: nikt nie powiedział, że skoro Rowling jest transfobką, to on/-a nie weźmie udziału w jubileuszu, na znak protestu i solidarności z „osobami miesiączkującymi”. To bym uznała, że OK, nie musimy się zgadzać w opiniach, ale szacunek za konsekwentne postępowanie. Ale gdzie tam… Popatrzcie na listę zaproszonych do programu gości. I porównajcie ze spisem tych, którzy krytykowali Rowling za jej poglądy.

Pecunia non olet…

© 2021, Rutyna Chaosu. All rights reserved.