Tajemniczy ogród

Komorowski ogród CHRONOSA zachwyca nas od wielu lat. I jest dla mnie ogromną inspiracją.

Raz w roku CHRONOS zaprasza na posezonową wyprzedaż i otwiera swój magiczny ogród dla zwiedzających. Warto tam zajrzeć, zwłaszcza jeśli ma się do zagospodarowania choćby maleńki kawałek ziemi i jest się miłośnikiem ogrodów tajemniczych, nostalgicznych i przywołujących na myśl dawne czasy.

Pewnie znacie te zdjęcia – pochodzą z moich dwóch wcześniejszych wpisów na temat Komorowa (w Voyagerze i Oberżynie), ale skoro robimy porządki, postanowiłam przenieść ten wątek do nowej Rutyny. Bo z pewnością będę wracać do niego nie raz.

Ten ogród jest moim Wymarzonym Tajemniczym Ogrodem i chociaż dysponuję znacznie skromniejszymi możliwościami, w których nie mieści się wersalska fontanna, to wielką inspiracją jest dla mnie panujący tam klimat. Starodrzew jest poza moim zasięgiem, ale już przecudnej urody hortensje i bluszcze zmieszczą się w najmniejszym nawet ogródku. Oczywiście jeśli ktoś lubi hortensje i bluszcze. Ja uwielbiam, czego dowodem będzie już niebawem moja Cienista Rabata.

A zanim ukończę rekonstrukcję Marcepanowego Ogródka i będę mogła wam go pokazać po liftingu, zawsze można zajrzeć do pełnego magii Komorowa.

© 2021, Rutyna Chaosu. All rights reserved.